• 65. Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı
  • 29 Eylül-2 Ekim 2021
Kalan Süre

Haberler

62'nci AYMOD etkinlik programı

Türk ayakkabı ve çanta sektörünün uluslararası temsilcisi AYMOD, 2-5 Ekim tarihlerinde CNR EXPO İstanbul Fuar Merkezi'nde gerçekleşecek. 62. kez düzenlenen ve 1000'in üzerinde markanın yer alacağı fuarda, yerli-yabancı tasarımcılar tarafından seminerler (T Talks) verilecek. Fuarın T Talks seminer programında ayakkabı modası, dünyadaki gelecek trendler ve sektör ekonomisi, sektörün duayenleri tarafından ziyaretçilerle paylaşılacak.
 
ETKİNLİK PROGRAMI 
Fuarın en önemli etkinliklerinden biri ayakkabı tasarımını sanata çeviren Kobi Levi semineri ve sergisi olacak. Lady Gaga'nın da ayakkabı tasarımcısı olan Kobi Levi hem kendi ayakkabı tasarımlarını sergileyecek, hem de konuşmacı olarak T- Talks'a katılacak.
 
 
Fuarın ikinci günü düzenlenecek olan seminerlerin diğer konuşmacısı ise ünlü tasarımcı Ahmet Baytar olacak. Alanında bir çok ödüle sahip olan Baytar, aynı zamanda Mimar Sinan Üniversitesi ve İstanbul Moda Akademisi'nde tasarım dersleri veriyor. 
 
 
2012 senesinde Molu Mücevher-Moda Tasarımcısı Tanju Babacan'ın "Önce Kadın" defilesinin ayakkabılarını tasarlayan Sezgi Beşli, "kadına şiddete hayır" sosyal sorumluluk projesine de ayakkabı tasarımlarıyla destek verdi. Türkiye Deri Tanıtım Grubu'nun Milano'da sergilenen tasarım projesi için seçilen tasarımcılar arasında yer alan Sezgi Beşli ayrıca Paris Hilton ayakkabı markası için koleksiyon hazırladı.
 
 
T Talks’un ikinci konuşmacısı ise Beste Cercis olacak. Muz ağaçlarından ürettiği muz liflerini, el yapımı ayakkabı ve aksesuarlar ile birleştiren Cercis, kendi adını taşıyan markası ile çevre dostu, sürdürülebilir, geri dönüşümü olan ürünlerin önemine dikkat çekiyor. 
 
 
Dünya çapında sadece geri dönüşümlü materyallerle ürettiği ürünlerle adından söz ettiren Miguel Pomares ECOALF, "Çünkü Gezegen B yok" başlıklı konuşmasıyla 5 Ekim saat 13.00'de T-Talks'ta.
 
 
Ayakkabı trendlerine ve ayakkabı sektörünün geleceğine dair merak ettiğiniz her şeyi Pınar Ergun, T-Talks'ta anlatacak. 
 
 
Tasarımcı/mimar Eylem Pala Uluğ'un AYMOD için özel olarak tasarladığı ve kendisine ait yöntemler ile atık plastik poşetleri kullanarak yarattığı vintage ayakkabı koleksiyonunu, sürdürülebilirlik temalı HALL 8 sergi alanında ziyaret edebilirsiniz.