• 65. Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı
  • 29 Eylül-2 Ekim 2021
Kalan Süre

Haberler

“Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı” AYMOD 57. kez kapılarını açıyor

Kendi kulvarında dünyanın ikinci büyük fuarı olan Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı (AYMOD), CNR EXPO Yeşilköy’de bin 400’ün üzerinde markanın katılımı ile 5 Nisan’da başlıyor. Fuara, aralarında İtalya, Hollanda, Almanya, Yunanistan, Rusya, Ukrayna, Belarus, Suudi Arabistan, Katar, Lübnan, B.A.E. ve İran’ın da bulunduğu 59 ülkeden alım heyetleri bekleniyor.
 
Kemal Tanca, Divarese, Ayakkabı Dünyası, Adidas, Décathlon, LC Waikiki, Flo, Yeşil Kundura ve Grinderboks gibi 100’e yakın uluslararası ayakkabı markasının ve zincir mağazanın üst düzey yöneticileri özel davetli olarak AYMOD’a katılacaklar.
 
Ayakkabı sektörünün küresel buluşması Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı (AYMOD), CNR EXPO Yeşilköy’de 5-8 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek. Klasikten moderne, babetten çizmeye, çantadan, cüzdana, bavula ve kemere kadar her kesime hitap eden ürünlerin sergileneceği fuarda, bin 400’ün üzerinde marka 2017-18 sonbahar-kış sezonu ayakkabı ve saraciye modellerini sektör profesyonelleri ile buluşturulacak.  
 
59 ülkeden alım heyetleri geliyor
CNR Holding ve Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği (TASD), 2023’te, 2.5 milyar dolar ihracat hedefleyen ayakkabı sektörü için yurt dışı alım heyeti çalışmalarına ağırlık verdi. Yapılan ortak çalışma sonrasında AYMOD Fuarı’na aralarında İtalya, Hollanda, Almanya, Yunanistan, Rusya, Ukrayna, Belarus, Suudi Arabistan, Katar, Lübnan, B.A.E. ve İran’ın da bulunduğu 59 ülkeden alım heyetleri bekleniyor. Kemal Tanca, Divarese, Ayakkabı Dünyası, Adidas, Décathlon, LC Waikiki, Flo, Yeşil Kundura ve Grinderboks gibi 100’e yakın uluslararası ayakkabı markasının ve zincir mağazanın üst düzey yöneticileri VIP davetli olarak AYMOD’a katılacaklar. Ayrıca Türkiye’nin dört bir yanında faaliyet gösteren, ayakkabı alım-satımı yapan 1.500’ün üzerinde firmanın yöneticileri de fuara katılacaklar. 
 
Fuar, 60 bin metrekare alanda düzenlenecek
Ayakkabı ve saraciye modasına yön veren dünyaca ünlü markaların katılacağı AYMOD, 60 bin metrekare alanda gerçekleştirilecek. 20 bin sektör profesyonelinin beklendiği fuarda görülebilecek yerli ve yabancı markalardan bazıları ise şöyle: Hammer Jack, Tergan , Twigy,Cabani,Ricardo Colli,MCP, Scooter,Conteyner,Euromar ,Lapinta,Devran,İnuovo Lota,Ridge, İlvi , Marcomen , Bulldozer,  Darkwood, Topbaş United, Ferudun Kundura.
 
Kendi alanında dünyanın en büyük ikinci fuarı olan AYMOD, CNR Holding Kuruluşu Pozitif Fuarcılık tarafından Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği (TASD), Türkiye Ayakkabı Sektörü Araştırma Geliştirme Eğitim Vakfı (TASEV), Türkiye Umum Ayakkabıcılar Federasyonu (TUAF) ve İstanbul Ayakkabı Esnafı Sanatkarlar Odası (İASEO) iş birliğinde organize ediliyor.