• 65. Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı
  • 29 Eylül-2 Ekim 2021
Kalan Süre

Haberler

Sektörün ihracatına maksimum destek

Son dönemde milletimizin gösterdiği milli dayanışma ruhu Türkiye için çok önemliydi. Toplumumuzda oluşan bu kenetlenmenin her alanda kendisini göstermesi gerektiğini düşünüyoruz. Biz de CNR Holding olarak ekonomi alanında aynı şuurun devam ettirilmesi adına var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Ülke ekonomisinin geleceği adına her göreve hazır ve talibiz.
 
Tasarım ve Ar-Ge çalışmalarına verilen önem ile birlikte kalitesiyle ön plana çıkan Türk ayakkabı sektörünü dünya artık yakından izliyor.  Yılda iki kez düzenlediğimiz AYMOD Fuarı ile Türk ayakkabı endüstrisinin ihracatına güç kazandırıyoruz. Türk ayakkabı sektörü kendi platformu AYMOD’da, yurt dışından gelen alım grupları ile buluşarak yeni ticari anlaşmalara imza atabilecek. Yapılacak iş görüşmelerinde katılımcı firmaların, sipariş oranlarını da artıracağını düşünüyoruz.
 
1500’e yakın markanın yer aldığı 56. AYMOD’a ülkemizde faaliyet gösteren ayakkabı üreticilerimizin yanı sıra çok sayıda ülkeden firmalar da katılım gösteriyorlar. Örneğin Güney Afrika, fuarımıza 12 firma ile milli katılım sağlıyor. Ayrıca yurt dışından sektörün önemli temsilcileri de AYMOD’u ziyaret ediyorlar. Bu kapsamda Almanya Ayakkabı ve Deri Ürünleri Derneği’ni temsilen kıdemli danışman Elisaveta Gomann da fuara gelerek, sektördeki deneyimlerini, katılımcılarımızla paylaşacak.
 
Ticaretin yanı sıra tasarım ve Ar-Ge alanındaki gelişmeler de fuarımızı adeta bir çekim merkezi haline getiriyor Katılımcı firmalarımız bir sonraki sezon koleksiyonlarını sergilerken, ziyaretçiler de ayakkabıda yeni modelleri yerinde görme şansı yakalıyorlar.
Fuarı destekleriyle düzenlediğimiz TASD başta olmak üzere emeği geçen herkese katkılarından dolayı teşekkür
ediyor, 56. AYMOD’un ülkemize hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum.
 
CNR Holding
Yönetim Kurulu Başkanı
Ceyda EREM