• 63.Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı
  • 30 Eylül-3 Ekim 2020
Kalan Süre

Lady Gaga’nın tasarımcısı AYMOD'a geldi


Türk ayakkabı sektörünün en büyük uluslararası gücü AYMOD’da yerli-yabancı tasarımcılar tarafından seminerler veriliyor.. Fuarın T Talks seminer programında ayakkabı modası, dünyadaki gelecek trendler ve sektör ekonomisi, sektörün duayenleri tarafından ziyaretçilerle paylaşılıyor.
  
Fuarın en önemli etkinliklerinden biri ise ayakkabı tasarımını sanata çeviren Kobi Levi sergisi olacak. Lady Gaga’nın da ayakkabı tasarımcısı olan Kobi Levi hem kendi ayakkabı tasarımlarını sergiliyor, hem de konuşmacı olarak T- Talks’lta yer aldı.
 
 
60 ülkeden ayakkabı alıcısı İstanbul’a gelecek
 
Yılda iki kez düzenlenen Uluslararası AYMOD, Türk ayakkabı sektörünün en büyük ticari organizasyonu olma özelliğini de taşıyor. 62. kez kapılarını açacak olan AYMOD, CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık ile Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği (TASD) işbirliğinde, Türkiye Ayakkabı Sektörü Araştırma Geliştirme Eğitim Vakfı (TASEV) destekleri ile organize edilecek.
Fuarda yerli ve yabancı 450’nin üzerinde firmanın 1.000’den fazla markası en yeni ürün ve tasarımlarını sergileyecek. 60’ın üzerinde ülkeden 5 bin yabancı sektör alıcısının ziyaret etmesi beklenen fuarın toplam ziyaretçi hedefi ise 30 binin üzerine çıkmak. 
 
El işçiliği üretim koleksiyonerlerin gözdesi
 
Fiyat olarak Portekiz ve Çin’le, kalite olarak ise İtalya ile rekabet edebilen Türk ayakkabı sektörü, siparişleri en fazla 3 hafta içerisinde hazır edebiliyor. Renk başına 8-10 çift bile minimum order quantity sipariş verilme imkanı bulunan sektör, makine üretiminin yanı sıra ayakkabı tarihinin en eski el işçiliği üretimine de sahip. Fuar bu sayede uluslararası alıcılara kişiselleştirilmiş koleksiyon sahibi olma imkanı da sağlıyor. 
 
Avrupa’nın en büyük iki ayakkabı moda fuarından biri olan AYMOD’u ziyaret edenlerin %98,5’i fuarda hem ticaret yapıyor, hem de bu ticaretini devam ettiriyor.  
 
İstanbul’un ticaret ve turizm avantajı nedeniyle AYMOD’u ziyaret eden alıcılar için oldukça cezbedici başka ayrıcalıklar da var. Fuar sonrası akşam yemekleri için deniz kıyısında bulunan restoranlar ve farklı lezzetleri tadabilecekleri birçok seçkin mekanlar ziyaretçi ve katılımcılar için 24 saat hizmet veriyor. Bu ziyaretlerini eğlence merkezleri ile çeşitlendirebilecek olan ziyaretçiler, ayrıca İstanbul’un zengin tarihini yaşayabilecekleri rotalar oluşturarak, fuar ziyaretlerini kısa bir tatil tadında tamamlayabiliyorlar.