• 60.Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı
  • 3-6 Ekim 2018
Kalan Süre

Basın Bültenleri

56. AYMOD Fuarı, 34 bin 367 profesyonel ziyaretçiyi ağırladı

11/14/2016

AYMOD Fuarı, 12 bin 721 profesyonel ziyaretçiyi ağırladı 

Platform topuktan, babete, spor ayakkabıdan çizme ve çantaya kadar pek çok ürünün sergilendiği AYMOD Fuarı’nı yerli ve yabancı 12 bin 721 kişi ziyaret etti.

Fuarda özellikle Japonya pazarının ilgi gösterdiği, 150’ye yakın ev hanımının makine dikişi ve kimyasal hiçbir madde kullanmadan ürettiği el yapımı çantalar dikkat çekti.

Ayakkabı sektörünün küresel buluşması CNR AYMOD Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı, 26-29 Eylül tarihleri arasında CNR EXPO Yeşilköy’de düzenlendi. Önümüzdeki yılın ilkbahar-yaz ayakkabı ve saraciye modellerinin sergilendiği AYMOD’da; klasikten moderne, babetten çizmeye, çantadan, cüzdana, bavula ve kemere kadar her kesime hitap eden ürünler yoğun ilgi gördü.  Bu yıl 56’ıncı kez gerçekleştirilen kendi kulvarında dünyanın ikinci büyük fuarı olan AYMOD Fuarı, 1 bin 406'sı yabancı olmak üzere toplam 12 bin 721 yerli ve yabancı profesyonel ziyaretçiyi ağırladı.

 

El yapımı çantalar, 150’ye yakın ev hanımına iş kapısı oldu

Rusya, Fransa, Almanya, İngiltere, Ukrayna, Irak, Suudi Arabistan, BAE, Cezayir, Libya, Azerbaycan, Türkmenistan, Bulgaristan, Romanya gibi ülkelerden gelen alıcıları ağırlayan AYMOD Fuarı, 60 bin metrekare alanda gerçekleştirildi. Fuarda özellikle Japonya pazarının ilgi gösterdiği 150’ye yakın ev hanımının el emeği ile ürettiği çantalar dikkat çekti. Makine dikişi ve kimyasal hiçbir madde kullanılmadan üretilen el yapımı çantalar, iş hayatına atılmasında engeli bulunan kadınlara da iş kapısı sağlıyor. Bu yıl fuarda dikkat çeken bir başka ayakkabı tasarımı da kot kumaştan üretilen ayakkabılar oldu. Almanya, Polonya ve Belçika pazarları tarafından tercih edilen kot ayakkabılar, Türkiye’de de önümüzdeki yılın trendleri arasında yer alacağı tahmin ediliyor.

 

AYMOD Fuarı, CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık organizasyonu ile Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği (TASD), Türkiye Ayakkabı Sektörü Araştırma Geliştirme Eğitim Vakfı (TASEV), Türkiye Umum Ayakkabıcılar Federasyonu (TUAF), İstanbul Ayakkabı Esnafı Sanatkarlar Odası (İASEO) ve KOSGEB desteğiyle düzenleniyor.