• 60.Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı
  • 3-6 Ekim 2018
Kalan Süre

Basın Bültenleri

Dünyanın ikinci en büyük “Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı” 56. kez kapılarını açıyor

9/1/2016
 
Dünyanın ikinci en büyük “Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı”  56. kez kapılarını açıyor
 
2 binin üzerinde yabancı alıcı AYMOD’a geliyor
 
Kendi kulvarında dünyanın ikinci büyük  fuarı olan Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı (AYMOD), CNR EXPO Yeşilköy’de bin 500’e yakın markanın katılımı ile 26 Eylül’de başlıyor.
 
Yerli ve yabancı 60 bin sektör profesyonelinin beklendiği fuara, CNR Holding ve TASD iş birliğinde yapılan yoğun yurt dışı çalışmaları sonucunda, 2 binin üzerinde yabancı alıcının gelmesi bekleniyor. 
 
Önümüzdeki yılın ilkbahar-yaz ayakkabı ve saraciye modellerinin sergileneceği AYMOD’da; Saraciye Sanayicileri Derneği ile yapılan iş birliği neticesinde ilk kez ‘Saraciyeciler Sokağı/Özel Bölümü’ oluşturulacak.  Sektörün önde gelen firmalarının oluşturacağı bu özel bölümde 2017 çanta, bavul, cüzdan ve kemer modelleri ile modası sergilenecek.
 
Ayakkabı sektörünün küresel buluşması Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı (AYMOD), CNR EXPO Yeşilköy’de 26-29 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek.  Kendi kulvarında dünyanın ikinci büyük fuarı olan AYMOD’da, klasikten moderne, babetten çizmeye, çantadan, cüzdana,  bavula ve kemere kadar her kesime hitap eden ürünler sergilenecek. Ayakkabı sektöründe teknoloji, moda ve tasarımın yakından takip edilmesine imkan sağlayan AYMOD’da, bin 500’e yakın marka önümüzdeki yılın ilkbahar-yaz ayakkabı ve saraciye modellerini ilk kez sektör profesyonelleri ile buluşturacak.
 
AYMOD’da “Saraciyeciler Sokağı” kuruluyor
CNR Holding ve Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği (TASD), 2023 yılında 2.5 milyar dolar ihracat hedefleyen ayakkabı sektörü için yurt dışı alım heyeti çalışmalarına yoğun bir mesai harcadı. Yapılan ortak çalışma sonrasında AYMOD Fuarı’na İtalya, İspanya, Portekiz, Fransa, Almanya, İngiltere, Rusya, Ukrayna, Irak, Suudi Arabistan, BAE, Cezayir, Libya, Azarbaycan, Türkmenistan, Bulgaristan, Romanya gibi pek çok ülkeden 2 binin üzerinde yabancı alıcının gelmesi bekleniyor. 
 
İstihdamın artışı için önemli bir kaynak olan Türk ayakkabı sektörünün en büyük buluşması AYMOD Fuarı yılda iki sezon düzenleniyor. AYMOD Fuarı’nda bu sezon bir ilk yaşanacak. Fuarda 2. salonda 2 bin metrekarelik alanda  ‘Saraciyeciler Sokağı/Özel Bölümü’ oluşturulacak.  Sektörün önde gelen firmalarının oluşturacağı bu özel bölümde, 2017 çanta, bavul, cüzdan ve kemer modelleri ile modası sergilenecek. 
 
Güney Afrika’dan milli katılım
Ayakkabı ve saraciye modasına yön veren dünyaca ünlü markaların katılımcı olarak yer alacağı AYMOD, 60 bin metrekare alanda gerçekleştirilecek. Fuarda görülebilecek yerli ve yabancı markalardan bazıları ise şöyle: Hammer Jack, Tergan ,Pierre Cardin,Versace,Twigy,Cabani,Ricardo Colli,MCP, Scooter,Conteyner,Euromar ,Lapinta,Devran,İnuovo Lota,Ridge,İçten Spor-Lig,U.S.Polo,Darkwood,Topbaş United,Ferudun Kundura. Ayrıca Güney Afrika, AYMOD Fuarı’na 12 ayakkabı firması ile milli katılım gösterecek. Almanya Ayakkabı ve Deri Ürünleri Derneğini temsilen; kıdemli danışman Elisaveta Gomann da fuarı ziyaret ederek, sektördeki deneyimlerini, fuar katılımcıları ile paylaşacak.
 
60 bin sektör profesyoneli 
Yerli ve yabancı 60 bin sektör profesyonelinin hedeflendiği fuar, CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık organizasyonu ile Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği (TASD), Türkiye Ayakkabı Sektörü Araştırma Geliştirme Eğitim Vakfı (TASEV), Türkiye Umum Ayakkabıcılar Federasyonu (TUAF), İstanbul Ayakkabı Esnafı Sanatkarlar Odası (İASEO) ve KOSGEB desteğiyle düzenlenecek.
 
 
 
İyi çalışmalar dileriz / PR Basın Halkla İlişkiler
 
Bilgi İçin: Serap Öztürk: 0539 592 91 46 – 0212 222 47 81- 82 / Dahili: 15